Kediler

4 Haftalığa Kadar Annesiz Yavru Kedi Bakımı

Doruk 0 716

4 haftalığa kadar yavru kedi bakımı yapmak oldukça zor konular arasında bulunmaktadır. 1 aylık yavru kedi bakımı hem kedi açısından hem da bakan açısından zor olan bir süreçtir. Çünkü sağlıklı bir şekilde kedi bakımı yapmak isteyenler için en doğru olanı bir kedinin 8 haftalık olana kadar annesinin yanında kalmasıdır. Bu durum bakıcı için kolaylık sağladığı gibi kedinin ruhsal olarak da tamamlanmasını ve ileride gireceği süreçlere daha rahat bir şekilde adapte olmasını sağlamaktadır. bu anlamda kedi için en sağlıklı olan bir süreliğine annesinin yanında kalmasıdır.

Yavru Kedi bakımı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sebepten ötürü annesinin yanından ayrılan ve sütannesi bulunmayan kedi için de iyi bir bakım sağlanarak kedinin normal hayata adapte olması sağlanmaktadır. 2 aylık yavru kedi bakımı ile ilgili gerekli ortamlar sağlandığında kedi bu zamana kadar dahi rahat bir şekilde getirilmektedir. 2 aylık yavru kedi ne yer?  Ya da kedi bakımında dikkat edilecek hususlar ile ilgili araştırma yapmak ya da uzmanından tavsiyeler almak veya ilaç desteği almak bu süreci daha sağlıklı şekilde atlatmanızı sağlayacaktır. Yavru kedi tuvalet eğitimi, yada kedi bakımı ve eğitimi, gibi konular verilecek eğitimde sizi alınan bilgiler ile rahatlatacaktır. Yeni doğmuş ya da doğalı birkaç hafta olmuş kedi bakımı için alınacak uzman tavsiyeleri son derece önemlidir.

Sağlı Taraması Şart

İlk olarak yeni doğmuş kedi bakımı yapmak isteyenler bir uzmana mutlaka başvurmalıdır. Bakıldığında 1 haftalık kedi bakımı yapanlar iç dış parazit kontrollerini ya da aşılarını tam olarak sağlamalıdır. Bireysel olarak bu kontrollerin ya da aşıların yapılamayacağı göz önünde bulundurulduğunda ise uzman desteği şart hale gelmektedir. Böyle durumlarda kedi bakımı için gerekli malzemeler, konusu dahi önemli bir hal almaktadır. Kedi mamasından kedi kumuna ya da kedi kafesine kadar her bir ayrıntı ayrı ayrı düşünülmelidir. Bu konular ile ilgili uzmandan destek alınmalıdır. Tüm bunlara ek olarak alınacak olan destek kedi sağlığı açısından önemli bir hal almaktadır.

4 haftalığa Kadar Kedi Bakımı

Kedi bakımından annesiz kedileri beslemek oldukça önemlidir. Bu beslenme için anne sütü yerine geçecek mama alımı yapmanız gerekmektedir. Uzmana danışılarak alınacak olan mama ile kediniz hemen kendini toparlayacak ve annesizliğin verdiği sağlık ve ruh sıkıntılarını sizin ile atacaktır. Bu da sizin kediniz ile tam bir bağ kurmanıza yardımcı olacaktır. Hatta bu bağ kedinizin sizi annesi yerine koymasına kadar gidecektir. Kedi beslemesinin yanında “1 aylık kedi nasıl yıkanır” Ya da “2 aylık kedi için kedi bakımı” gibi konular da önem kazanmaktadır. Kısa süre gerekli bakımı alışmak kedinizi hayatınız vazgeçilmez bir parçası haline getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.