Hayvan Dostlarımız Hakkında Her Şey!

Aslanlar Hayatta Kalabilmek İçin Erkek Oluyor

6 sene önce 3.493 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

Afrika’da yapılan araştırmalarda dişi aslanların yelelerinin çıktığını belirterek erkek gibi kükredikleri ortaya çıktı. Dişi aslanların bu şekilde davranma nedenlerini ise hayatta kalma savaşı olduğu belirtiliyor.

Aslanlar ile ilgili ortaya çıkan bu durum ilk defa kayıt altına alındı. BBC çekimleri esnasında Botswana’daki Okavango Deltası’nda yaşanan olayda dişi aslanların erkek gibi göründüğü ortaya çıktı.

Erkek gibi görünen dişi aslanların kükremeleri de incelemeye alındı. Dişi aslanlar kükrerken erkeklere oranla daha maskülen bir kükreyiş tarzına sahip olduğu anlaşıldı.

Dişi Aslanların Yeleleri Çıkıyor

Botswana’daki Okavango Deltası’nda yaşayan 5 dişi aslanın yeleleri çıkarak erkek gibi bir görünüme kazandığı anlaşılıyor. Bu bölgede dişi aslanlar yaşanan mutasyon sonrasında hormonal bir dengesizlik yaşayarak yeleleri çıkıyor.

Dişi aslanda meydana gelen bu mutasyon sonrasında erkek gibi görünerek kendilerini hemcinslerine karşı koruma imkanı sunuyor. Dişi aslanlarda yaşanan bu değişimler sonrasında dişi aslanlar yaşam alanını genişletme imkanına sahip oluyor.

Dişi Aslanlar Erkek Gibi Görünerek Hayatta Kalma Savaşı Veriyor

Mutosyona uğrayarak erkek gibi bir görünüme kavuşan dişi aslanlar hayatta kalma mücadelesi veriyor.  Bölgede hayvanların yaşaması oldukça zor. Bu nedenle hayvanlar mutosyana uğrayarak yaşam alanlarını genişletmeye çalışıyor.

Dişi aslanlar erkek gibi göründüklerinde daha fazla yaşama imkanına sahip olacağını düşünüyor. Hal böyle olunca dişi aslanlar yeleleri çıkarak erkek görünümüne sahip oluyor.

"Aslanlar Hayatta Kalabilmek İçin Erkek Oluyor" için ilk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir