Listeler

Bir Servete Sahip Olan 10 Acayip zengin hayvan

admin 0 1.362

İnsanların evcil hayvanlarına olan bağlılığını oldukça doğal buluruz ancak bazı insanlar bunu aşmış olabiliyor. Özellikle varlıklı kişiler ölümlerinden sonra evcil hayvanlarının iyi bir bakıma sahip olmaları için belirli miktarlarda bütçelerini mirasçı olarak evcil hayvanlarına bırakabiliyor. Kimi zaman bu servetin bir kısmı akrabalara bırakılırken kimi zamanda tümü hayvana bırakılabiliyor. İşte bir servete sahip olan 10 zengin hayvan.

1Üçüncü ve Dördüncü Gunther

Karlotta Liebenstein, sahibi olduğu alman çoban köpeği üçüncü Gunter’e yaklaşık olarak 65 milyon dolarlık bir servet bıraktı. 1992 yılından sonra adeta krallar gibi yaşayan köpek öldükten sonra miras yavrusuna kaldı ve yavruları da bu servetten pay aldı. Köpeğin günümüzde yaklaşık olarak 400 milyon dolarlık bir serveti vardır tek bir havlamada hizmetçiler yanında belirmektedir.

2Trouble

2007 yılında sahibi olan Leona Helmsley’in ölümünün ardından köpek Trouble’ye 12 milyon dolarlık bir servet kalmıştır. Leona’nın kardeşi olan Alvin de köpeğe iyi bakmak şartı ile milyonlarca dolara sahip oldu.

3Tommaso

Tommaso’nun hikayesi oldukça garip. Henüz yavruyken sokak kedisi olan daha sonra ise dul Maria Assunta tarafından sahiplenilen Tommaso Maria’nın ölümünden sonra 12 milyon dolarlık servetin sahibi oldu.

4Conchita, Lucia ve April Maria

Bu 3 köpek 8.3 milyon dolarlık servetin ortak sahibi ve aynı zamanda onlara ait olan sahil evi ile beraber birçok mülk de mirasa dahil edildi. Sahipleri Posner öldükten sonra köpeklerin hayatı adeta cennet gibi oldu.

5Samantha

Sidney Altman öldükten sonra köpeği olan Marie Dana’ya bakmak şartı ile yaklaşık 6 milyon dolar servet bıraktı. Bu miras köpek için pek bir şey ifade etmiyordu çünkü zaten yeterince yaşlı olan köpek yaklaşık 3 yıl sonra öldü.

6Blackie

Guinness Dünya Rekorlar kitabına göre dünyanın en zengin kedisi olan Blackie yaklaşık olarak 12,5 milyon dolarlık mirasa sahipti. Sahibi Ben Rea öldükten sonra parasını kedisine bıraktı ve akrabalarına hiçbir şey vermedi. Sadece bahçıvan, tesisatçı ve tamirciye biraz para bıraktı.

7Gigoo

Şimdiye kadar hep kedi ve köpeklere bırakılan paraları konuştuk ancak Gigoo bir tavuk ve ona tamı tamına 15 milyon dolar serveti vardı. Sahibi Miles Blackwell karısının da ölmesi üzerine parasının bir kısmını hayır kurumları ve hayvan derneklerine aktarırken 15 milyon doları ise tavuklarına bırakmıştır.

8Tina ve Kate

2002 yılında hayatını kaybeden Nora Hardwell hiç evlenmemişti. Hayattaki tek arkadaşları Tina ve Kate olduğu için köpeklerine 450.000 sterlin miras bıraktı. Vasiyetinde köpeklerin ölümüne kadar onlara harcanmasını köpeklerin ölümünden sonra ise 4 hayır kurumuna bağışlanmasını istedi.

9Tinker

Margaret Layne 2002 yılında öldükten sonra 100.000 Euro ve Londra’da bulunan evlerini en sevdiği canlı olan kedisi Tinker’a bıraktı. Eğer kedi ölürse veya kayıplara karışırsa para arkadaşları Ann ve Eugene’ye kalacaktı bu yüzden kediye bekçilik yapmaya başladılar.

10Majel Roddenberry’nin Evcil Hayvanları

Majel yaklaşık 4 milyon dolarlık bir servetin sahibiydi ve ölümünden sonra hayvanlarının rahat etmesi için servetini hayvanlarına bırakma kararı aldı. Bununla beraber 1 milyon dolar da hayvanlarına bakması için en iyi arkadaşı olan Reinelda’ya bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.