Hayvan Dostlarımız Hakkında Her Şey!

Kaplan Sayısında Son Yüzyılda ilk Defa Artış Gözlendi

7 yıl önce 1.584 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

Dünya Doğayı Koruma Vakfı ve Küresel Kaplan Forumu tarafından yapılan açıklamada kaplan sayısı son yüzyılda ilk defa artışa sahne oldu. 2010 ile 2016 yılları arasında 690 adet kaplan artışı gözlemlendi. Bu sayının eklenmesiyle birlikte dünya genelinde bulunan kaplan sayısının 3 bin 890’ a ulaştığı belirtildi.

Yapılan açıklamaların devamında ise kaplan sayısının 100 yıl boyunca ilk defa artış gösterdiği açıklandı. Hayvanseverler tarafından da açıklanan veriler büyük sevinç yaşamalarına neden oldu.

Kaplan sayısında ilk defa artış meydana gelmesi hem doğa deneklerini hem de hayvanseverleri büyük bir sevince boğdu.

Dünya Genelinde Kaplan Sayısında Artış Meydana Geldi

Dünya Doğayı Koruma Vakfı ve Küresel Kaplan Forumu tarafından yapılan açıklamalarda ortaya çıkan kaplan sayısı artışı umut verici oldu.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Genel Müdürü Marco Lambertini tarafından yapılan açıklamada ortaya çıkan kaplan artışının nedenlerini hükümetlerin, yerel yönetimlerin ve çevrecilerin ortak çalışmasına bağladı. Bu ortak çalışma sonrasında ise hayvan türleri ve hayvanların doğal ortamlarının korunabildiği üzerinde durdu.

Kaplan Sayısındaki Artış Umut Verici

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) yetkilisi Ginnette Hemley tarafından yapılan açıklamada ise kaplan sayısında yaşanan artış eğiliminin sayısal değerlerden çok öte olduğunu söyledi.

Doğru yolda olduklarını da belirten Ginnette Hemley doğadaki canlıların sayılarının artması için çalışacaklarını söyledi.

"Kaplan Sayısında Son Yüzyılda ilk Defa Artış Gözlendi" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir