Kediler

Kedi Kumunun Kokusunu Önlemek

Doruk 0 782

Kedi kumu kokusunu önlemek kedi besleyen herkes için önemi konular arasında yer almaktadır. Kedi kumu genel olarak pis kokan yapısı ile dikkat çekmektedir. Bugüne kadar konu ile ilgili pek çok marka pek çok çözüm üretmeye çalışmıştır. Fakat kedi kumları bu konuda gerek sağlık açısından gerek ortam açısından tehlike oluşturmaya başladığında ortaya sıkıntılı bir durum da çıkmaktadır. bu durumda da kedi kumları daha önemli bir hal almaktadır.

En Fazla Tercih Edilen Kedi Kumları

Kedi kumu konusunda günümüzde Kristal kedi kumu en fazla tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda gerek kokusuz yapısı ile gerek sağlıklı yapısı ile bu kedi kumu çeşitleri en fazla rağbet gören çeşittir. Kedi kumu kristal olması dolayısı ile hemen topaklanarak etrafa koku yaymayı engellemektedir. Ayrıca bu kumlar ile yapılacak olan temizlik işlemi de oldukça kolay bir hal almaktadır. Kristal kedi kumu kullananlar genel olarak gerek bu kumların yapısı ile ilgili gerek fiyatı ile ilgili memnuniyet bildirmektedir. “Kedi kumu hangisi iyi?” Sorusu bugüne kadar kedi kumu temizliğinde en fazla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu bağlamda sorulan sorular için alınacak cevaplar arasında kristal kedi kumu neredeyse ilk sırada yer almaktadır.

Kedi Kumunun Değiştirilme Sıklığı

Kedi kumunda oluşan kokunun önlenmesi açısından kedi kumunun değiştirilme sıklığı oldukça önemli bir konudur. Kedi kumu fiyatları uygun olan ya da daha pahalı olan kumlar olarak ayrılsa da kumlar için değiştirilme sıklığı her kum açısından önemlidir. Bu açıdan en sağlıklı kedi kumu tercih edildikten sonra kedi kumu için doğru tercih yerine değiştirilme sıklığına dikkat edilmelidir. Genelde kedi besleyenler en iyi topaklaşan kedi kumunu tercih etmektedir. Fakat değiştirilmediği takdirde kedi kumu için istenen ücret verilse de kedi kumu temiz kalmayacaktır. Topaklaşan kedi kumu fiyatları değişiklik göstermektedir. en taze ve temiz kedi kumunda dahi değişim temizlik ve sağlık getirecektir.

Kum Kabı Temizliği

Kedi kumu temizliğinde kum kabının temizliği en fazla dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Kipa kedi kumu ya da Migros kedi kumu herkes tarafından tercih edilen kumlar arasında bulunmaktadır. Fakat bu kumların kalitesi ya da topaklanma süresi genel olarak aynıdır. Tabi fiyat olarak uç farklılıkları bulunanlar ayrı olmak üzere hemen hemen yakın fiyatlar oluşmaktadır.  Bunun için de kedi kumunun kabının temiz olması önemlidir. Kedi kumu topaklandığı sürede hemen alınmalıdır. Ve birkaç aşamadan sonra kedi kumu kabı temizlenmelidir. Bu temizlenme sıklığı kedi kumunun temiz kalmasını ve kokunun oluşmamasını sağlamaktadır. böylece kısa sürede istenen şekilde temizlik hijyen ve kokusuz ortam sağlanmaktadır. Kokusuz kedi kumu herkesin hayali olan bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.