Kediler

Kediler Nasıl İletişim Kurar?

admin 0 1.101

Kediler için en çok merak edilen konular arasında Kediler Nasıl İletişim Kurar sorusu yer almaktadır. Kediler birbirleriyle çok iyi anlaşsalar da insanlarla olan iletişimleri biraz zayıftır. Bu nedenle köpeklere oranla kedileri anlamak biraz daha zordur. Daha dikkatli incelenmesi kedilerin beden diliyle göstermiş olduklarını anlamanıza yardımcı olabilir.

Kedileri Nasıl Anlayabiliriz

Çoğu zaman kedilerin yapmış olduğu hareketler veya çıkarmış olduğu sesler sizi yanıltıcı olabilir. Bu nedenle kedilerin hareketleri ve anlamları çoğu zaman değişebilir. Kedileri anlayabilmek için daha dikkatli incelemeniz gerekir. Özellikle kedilerin ev içerisinde veya sokakta yapmış oldukları hareketler iletişim kurmak amacıyla etkili olmaktadır. Bu nedenle kedilerle nasıl konuşulur? Merak edenler zaman içerisinde daha iyi anlaşma imkanı edebilirler. Zaman içerisinde edeceğiniz tecrübeler onu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle kedinizin çıkarmış olduğu sesleri ve beden dilini gözlemleyerek onu daha iyi anlayabilirsiniz.

Kedileri Anlamanın Yolları

Farklı sesler çıkartarak iletişime geçen kedilerin konuşma dili çıkarmış oldukları seslerin tonuna göre değişmektedir. Özellikle farklı ses tonlarında yapmış oldukları mırıltılar, sesler veya miyavlamalar istediklerini belli etmek için kullanmış oldukları yöntemler arasında yer almaktadır.

Çoğu zaman kedi ile nasıl iletişim kurulur? Merak edenler kedileri gözlemleyerek bu durum hakkında daha fazla bilgi elde edebilirler. Beden dilini kullanan kediler bunun yanı sıra pek çok farklı ses ile istediklerini belirtmektedir. Ancak kedileri anlayabilmek için daha fazla iletişime geçmek gerekmektedir.

Tiz Yüksek Sesler

Özellikle çiftleşme döneminde kedilerin çıkarmış olduğu yüksek tiz sesler onların isteklerini diğer kedilere iletmelerini sağlamaktadır. Bu durumda çoğu zaman kediler kendi aralarında konuşuyor mu? Merak edenler çıkan bu sesleri ile kedilerin ne kadar iyi anlaşa bildiklerini fark edebilirler. Çoğu zaman kediler istemedikleri durumlara karşı yüksek sesle farklı ses tonlarında sesler çıkartabilirler. Bu durum onların yaşanan duruma karşı vermiş oldukları tepkinin ortaya koyulmasını sağlamaktadır.

Mırıltılar

Çoğu zaman mutlu olduklarında veya sevindiklerinde mırıltılar ile kedilerini belli ederler. Bu nedenle kedilerle nasıl arkadaş olunur? Merak edenler kedilere doğru şekilde yaklaşmaları durumunda onların sevgi gösterileriyle karşılanabilirler. Kedilerin türlerine göre vermiş oldukları tepkiler değişebilir. Çoğu zaman evde beslediğiniz kediler cana yakın ve sevimli olsa da bazı durumlarda kedilerin istemediği hareketler sinirlenmelerine ve tırmalamalarına neden olabilir.

Kediniz ile daha iyi iletişim kurmak için kedilerle nasıl anlaşılır? Konusunda özellikle veteriner ile yapacağınız görüşmeler sonucunda daha fazla bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Miyavlamalar

Kedilerin klasik olarak çıkartmış olduğu miyav sesi onların konuşma şeklidir. Çoğu zaman farklı şekillerde çıkartmış oldukları miyavlama sesi sayesinde diğer kedilerle iletişime geçebilirler. Her tonda çıkartabilecekleri sesler nedeniyle kedilerin miyavlama anlamları değişebilir. Kedilerin türlerine göre çıkarmış oldukları miyavlama sesleri daha yüksek veya daha kısık olabilir. Bu nedenle beslediğimiz kedinin türüne göre evde devamlı olarak farklı ses tonlarında miyavlama sesleri duyabilirsiniz.

Kedilerin Beden Dili İle Anlatmak İstedikleri

Kediler çoğu zaman beden dilini kullanarak anlatmak istediklerini anlatabilirler. Çoğu zaman insanlarla iletişime geçmek istediklerinde beden dilini tercih ederler. Bunun yanı sıra miyavlama sesleri ile de istediklerini belli edebilirler. Bu nedenle iyi gözlemlemek kendilerini anlatmak istediği şeyleri anlamamıza yardımcı olabilir. Sıklıkla kullandıkları kedilerin beden dili anlatmak istediklerini ifade etmektedir.

Kedilerin Davranışları ve Anlamları

Kediler duruma göre yapmış oldukları tavırlar ve davranışlar ile pek çok farklı şeyi ifade edebilirler. Bu nedenle kedilerin dili nasıldır? Merak edenler çoğu zaman seslerin yanı sıra beden dilini takip etmeleri gerekir. Bu sayede kedilerle nasıl oyun oynanır onları nasıl sevebilirler gibi pek çok farklı sorunun cevabını da bulabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.