Hayvan Dostlarımız Hakkında Her Şey!

Rusya’da Öldürücü Örümcek Türüne Rastlandı

7 yıl önce 4.809 okuma
Okunma Süresi: 2 dakika

Rusya’nın güneyinde Rostow bölgesinde araştırmacılar tarafından insanların ölümüne sebep olan zehirli örümcek türüne rastlandı. Rusya Bilimler Akademisi Uzmanı Aleksandr Ponomaryov, örümceğin Latrodectus tredecimguttatus (karakurt) cinsine ait olduğunu belirterek insanların ölümüne sebep olduklarını açıkladı.

Rusya’da büyük bir panik ve korku yaratan örümcek ile ilgili dikkatli olmak gerektiği üzerinde duruldu. Rusya Bilimler Akademisi uzmanı Aleksandr Ponomaryov tarafından yapılan açıklamaların devamında ise;  Amerikan Latrodectus tactans (kara dul)  cinsine yakın olan bu örümcek türünün oldukça tehlikeli olduğu belirtildi.

Isırmasının bile yeterli olabileceği bu örümcek nedeniyle insanların hayatını kaybedebilecekleri belirtildi. Örümcek ile ilgili araştırmalar devam ederken insanların ölümcül etki yaratan örümceğe karşı temkinli davranması isteniyor.

Rusya’da Örümcek Paniği

Rusya’ya yayılma özelliği gösterecek olan bu örümcek türünün insanlara zarar verebileceği bu nedenle dikkatli olmak gerektiği üzerinde duruldu.

Ölümcül örümceklerin özellikle çöplük ve terk edilmiş alanları sevdiği belirtiliyor. Ahşapların bulunduğu yerlerde de yaşama özelliği gösteren ölümcül örümcekler özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında ortaya çıkıyor.

Ölümcül Örümceklere Dikkat Edilmeli

Ayakkabı içleri ile yataklarda saklanmayı çok seven bu örümcek türünün vücutta tespit edilmesi halinde böceğin öldürülmemesi gerekiyor.

Sadece silkinerek örümceğin tehlikelerinden kurtulmanın mümkün olduğunu belirten uzmanlar ölümcül örümceğin her alanda yaşayabilmesine dikkat çekiyor. Birçok kişi için panik uyandıran ölümcül örümcek türü özellikle yaz aylarında ortaya çıkıyor.

"Rusya’da Öldürücü Örümcek Türüne Rastlandı" için ilk yorumu siz yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir